Люис Хамилтън се притеснява от мокрото трасе в Шанхай

7479

Пилотът на отбора на „Мерцедес“ Люис Хамилтън очаква сериозна битка с пилотите на Ред Бул. Това заяви той след победата си в квалификацията преди Гран-при на Китай. Предстартовото изпитание бе на мокро трасе. Ако и на старта е така, британецът смята, че това ще му създаде допълнителни проблеми.

Пилотът на отбора на „Мерцедес спечели квалификацията преди старта от Формула 1 за Голямата награда на Китай. На пистата „Шанхай Интернешънъл“ той бе най-бърз в квалификацията с време 1.53,860 минути.

Фернандо Алонсо със заявка за титлата в Шанхай

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо с "Ферари" даде най-добро време в първата свободна тренировка преди старта з...

Силна квалификация направиха пилотите на „Ред Бул“. Даниел Рикардо даде второ време, като финишира за 1.54,455 мин. Трети остана четирикратният световен шампион Себастиян Фетел, също от „Ред Бул“ с 1.54,960 мин.

Фернандо Алонсо с „Ферари“ даде пето време, а съотборникът му Кими Райконен е с 11-и резултат.

Пастор Малдонадо от тима на „Лотус“ не участва в квалификацията заради проблем с болида си, като ще стартира в състезанието последен.

След квалификацията пред Autosport британският пилот изрази надежда, че по време на състезанието няма да вали.