Красимир Анев и Владимир Илиев със страхотен успех в преследването

32764

Днес българският спорт преживя един от най-запомнящите си дни. След като рано тази сутрин Григор Димитров се класира за пръв път на осминафинал на турнир от Големия шлем, българският мъжки биатлон също записа невероятен успех.

В преследването на 12,5 километра в Андхолц-Антерселва Красимир Анев успя да се класира на седмо място, оставяйки зад себе си лидера за Световната купа Мартен Фуркад. Владимир Илиев пък се класира на 15-то място.

Биатлон с танкове

В Русия биатлонът е един от най-популярните спортове. Затова, от тази гледна точка, не е особено чудно, че наскоро проведено военно упр...

И двамата българи стреляха без грешка, поразявайки 20 от 20 мишени, което е основната причина за страхотния им успех. След последната стрелба Краси Анев даже се движеше втори, но физически не успя да поддържа необходимото темпо, за да видим нещо феноменално - българин на почетния подиум.

В крайна сметка Краси завърши на 18,1 секунди от победителя - германецът Симон Шемп, който спечели състезанието с време 31:20.6 минути. Владко Илиев пък остана на 37,9 секунди зад победителя. Втори днес беше французинът Жан-Гийом Беатрикс на само 1,5 секунди, като той сбърка веднъж в последната стрелба и това се оказа решаващо. Трети остана Хенрик ЛАбе-Лунд от Норвегия - на 4,8 секунди. Четвърти се нареди легендата на биатлона Оле Ейнар Бьорндален, а пети и шести останаха Арнд Пфайфер и Бьорн Фери.

Преди началото на този сезон Краси Анев беше обявил, че се отказва от спорта заради търкания във федерацията, но след това, за щастие на България, размисли и остана.

Хенрик Л'Абе-Лунд от Норвегия намери място на подиума, класирайки се трети с 2 грешки, на 4.8 секунди от победителя. Четвърти се нареди великият му сънародник Оле Ейнар Бьорндален. Ветеранът, който на 27 януари ще навърши 40 години, сбърка само веднъж на огневия рубеж (при третата стрелба) и остана на 8.0 секунди от Шемп. Преди Анев днес успяха да финишират още само двама биатлонисти - германецът Арнд Пайфер и шведът Бьорн Фери.