Ямайка взе златото и в женския спринт на световното в Пекин

4769

Ямайка е страната, раждаща най-бързите мъже и жени в света. След като Юсеин Болт взе короната в спринта на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин, днес (24 август) сънародничката му Шели Ан-Фрейзър Прайс завоюва златото при жените. Фрейзър Прайс взе победата с 10,76 секунди.

На второ място се класира холандката Дафне Схипърс, с 10,81 секунди. Това беше изключителен резултат, който определено вдига акциите на европейския спринт. Схипърс беше по-бърза от Фрейзър след 60-тия метър, но недостатъчно, за да навакса уникалния старт на ямайката. Според мнозина специалисти обаче холандката има шанс за златото на 200 метра.

Ивет не успя да стигне до финала на 100 метра в Пекин

Примата на българската атлетика в момента Ивет Лалова за съжаление не успя да се добере до финала на 100 метра. В своята полуфинална се...

Бронзът остана за американката Тори Бауи, която финишира с 10,86 секунди – над 5 стотни пред Вероника Кембъл-Браун.