Ивет не успя да стигне до финала на 100 метра в Пекин

8169

Примата на българската атлетика в момента Ивет Лалова за съжаление не успя да се добере до финала на 100 метра. В своята полуфинална серия – третата, Лалова остана на пето място – с 11,13 секунди.

Серията беше спечелена изненадващо от холандката Дафне Шепърс, с 10,83 секунди. Втора в серията завърши Вероника Кемпбъл-Браун, с 10,89 секунди. Изненадващо Мюриел Ахуре също не се класира, въпреки че регистрира 10,98 секунди.

Лалова ще участва на полуфиналите на 100 метра в Пекин

Ивет Лалова се класира за полуфиналите на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин, съобщава Sportline.bg.  Бъ...

Съвсем очаквано на финал, с най-добър резултат, се класира голямата фаворитка за златото – Шели Ан-Фрейзър Прайс. Тя пробяга дистанцията за само 10.82, като определено в края забави крачка, подобно на големия си сънародник Юсеин Болт в най-добрите му години. Блесинг Окагбаре се класира втора в серията на Фрейзър Прайс, като записа 10,89.

От втората серия се класираха американката Тори Бауи, с резултат от 10,87 секунди. Втора там остана Кели-Ан Баптист от Тринидад и Тобаго – с 10,90. По време се класираха Наташа Морисън с 10,96 секунди и Мишел-Лий Ахйе с 10,97 секунди.

Финалът е от 16:35 часа българско време.