Десето юбилейно издание на Volvo World Golf Challenge

13572

Невян Симеонов, който ще пътува за финала в Китай в началото на 2016 г., обеща да има поне един европеец в първата десетка.

За втора поредна година Невян Симеонов ще представя България на световните финали на турнира Volvo World Golf Challenge. Той заслужи това право, след като зае първото място в дивизия А в десетото юбилейно издание на най-стария и престижен голф турнир в България – Volvo World Golf Challenge, който се проведе на 5 юли, неделя, в Голф клуб “Св. София”.

84 голфъри, разделени в три дивизии според техния хендикап, взеха участие в състезанието. В А дивизия (хендикап 0-9) форматът бе индивидуален строук плей на 18 дупки, а в B дивизия (хендикап 10-19) и C дивизия (хендикап 20-28) играчите се състезаваха във формат индивидуален стейбълфорд.

Volvo ще превозва световния голф елит

Между 16 и 19 май тази година, България за първи път ще е домакин на един от най-престижните голф турнири в света – Volvo...

При играчите с най-ниските хендикапи подгласници на победителя Невян Симеонов (71 удара) станаха Олег Чернев и Джонатан Харгрийвс, като и двамата завършиха със 73 удара. Най-много точки в дивизия В – 39, събра Красимир Иванов, следван от Райчо Ангелов и Николай Пенев с по 38.

Победител в дивизия С стана Тодор Байчев с 46 точки, втори е Деян Пеловски с 44, а трети – Александър Божилов с 42.

За най-добре представила се дама бе обявена Албена Денева, която събра 40 стейбълфорд точки.

Победителите в дивизии В и С получиха ваучери за уикенд с новото Volvo ХC90. Участниците в турнира и гостите на организаторите от Moto-Pfohe имаха и възможността да тестват най-актуалните модели от богатата гама автомобили Volvo.