Четири медала за спортните таланти на "Еврофутбол" на "Самарско знаме"

12880

Четири медала грабнаха Спортните таланти на "Еврофутбол" на X-тия Международен лекоатлетически турнир "Самарско знаме", който се проведе в Стара Загора в събота.

Митко Ценов разби конкуренцията на 1500 м при мъжете с време 3,42,34 мин. и заслужено изкачи най-високото стъпало на почетната стълбичка. Това е и най-бързото бягане на българин за последните 25 години, като Митко подобри собствения си рекорд от майския турнир "Нови звезди".

Спортният талант на Еврофутбол Мирослав Кирчев взе бронз на европейското по кану-каяк

Спортният талант на "Еврофутбол" Мирослав Кирчев взе бронза на 500 метра едноместен каяк при мъжете на европейското първенство по кану-...

Милица Мирчева зае второто място при жените в същата дисциплина с 4,20,18 мин., като първа бе Силвия Данекова с 4,19,58 сек. Денис Димитров взе сребро на 100 м мъже с 10,46 сек, изпреварен единствено от Самюел Франсис, който се състезава за Катар, с 13 стотни. Чаровната Карин Околие завърши втора в същата дисциплина при жените с 12,01 сек.

Ето още от постиженията на лекоатлетите от програма "Спортни таланти" на "Еврофутбол" в турнира:

- Петър Пеев и Иво Фудулски заеха 11-то и 12-то място на 100 м при мъжете с по 10,97 сек;

- Петър стана и 6-ти на 200 м с 22,22 сек, а параолимпиецът - Камен Минков финишира на същата позиция, но в 400-те метра с 66,00 сек;

Лилиан Станева: Чрез "Еврофутбол" отидох на повече състезания

"Благодарение на "Еврофутбол" отидох на повече състезания", това заяви Лилиан Станева, Спортен талант на "Еврофутбол" за 2014 г. В ...

- Друг параолимпиец - Михаил Христов зае седмото място в скок дължина с 6,25 м.

Друг Спортен талант на "Еврофутбол" - Боян Савов, завърши тридневното си участие на Sofia Diving Cup с два златни и един бронзов медал. След като още в първия ден на турнира, 17.07.2014 г., Боян стана първи в коронната си дисциплина кула с 405,05 т., в последвалите дни той завоюва златото и на 1 м трамплин с 441,75 т., както и бронза на 3 м трамплин с 464,35 т. На столичния басейн "Диана" участие в проявата взеха състезатели от Беларус, Великобритания, Казахстан, Кувейт, Русия, Украйна, Турция, Сърбия и България, като родните спортисти спечелиха общо 10 отличия.

Борис Недялков стигна до 1/2-финалите на Световното първенство по кану-каяк за младежи до 23 години, което се проведе в гр. Сегед, Унгария, от 17 до 20 юли. Спортният талант на букмейкърската къща влезе в първите 24-ма на 1000 метра едноместен каяк с време 3:38 сек. Първи в крайното класиране стана представителят на домакините Б. Домбвари, който бе и победител в гонката на Борис.